Ukrayna Tatil

Ucuz Ukrayna Turları ve Fiyatları

Ucuz Ukrayna turları, Doğu Avrupa’nın gözdesi olan kültürü tarihi ve doğal güzelliğiyle insanların aklında yer edebilecek bir ülkedir Ukrayna. Ülkemizde son zamanlarda çıkan tarihi filimler nedeniyle de vatandaşlarımızın merakını uyandırmıştır. 24 Ağustos 1991 de bağımsızlığını ilan etmiştir. Ukrayna ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın kesinlikle yaz aylarını tercih etmelerini önermekteyiz. Ucuz Ukrayna turları, Karasal iklim olan ve Slav ülkelerine yakın olan Ukrayna kışları çok sert ve çetin geçmektedir. Ukrayna aynı zamanda tam anlamıyla Avrupa’nın bir tarım deposudur. Ülkemizden Ukrayna’ya olan tur talepleri oldukça fazladır. Bundan dolayı yılın hemen hemen her döneminde bu ülkeye ülkemizden turlar düzenlenmektedir.

Ucuz Ukrayna turları

Ukrayna ya nasıl gidebilirim; Ukrayna ya Türkiye den İstanbul Atatürk hava alanından ve belirli günlerde Ankara Esenboğa hava alanından gidilebilmektedir. Ukrayna ile devlet anlaşması ile aramızdaki vizeler kalkmış Pasaport veya yeni tip çipli kimliklerle kolaylıkla gidebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’den ucuza Ukrayna turları bulunmaktadır. Her tur şirketinin Ukrayna’daki anlaşmalarına göre fiyatları değişmekte ve minimum 700$ dan başlamaktadır. Tur şirketleri aracılıyla gittiğinizde Ukrayna’nın gezilecek görülecek her yerini görme imkânınız ve ucuza konaklama imkânınız bulunmaktadır. Türk lirası Ukrayna parasına göre oldukça değerlidir ve Ukrayna’da hayat belirli yerlerinde çok ucuzdur. Turistik yerlerinde ise Dolar kullanılmakta ve biraz tuzlu gelebilmektedir.

Ukrayna’nın Turistik yerleri; Ukrayna genel anlamda başlı başına turistik bir alandır. Yem yeşil bir ülke olan Ukrayna oldukça sulak arazileri vardır.

Liviv; Ukrayna’yı tercih eden turistlerin en uğrak şehirleridir. Şehir tamamıyla tarihidir. Kaldırım taşlarından tutunda şehir merkezindeki heykellere kadar her alan tarihi bir alandır ve oldukça güzeldir. Ukrayna da eğlencenin merkezi olan ve turist bakımından en büyük çekim kuvvetine sahip olan bu şehir bir zamanalar görsel medya yolu ile gördüğümüz nüfusun %70 i kadın denilerek turistlere açılmıştır. Dünya mirası listesinde yer almaktadır. Kafeleri ve tarihi yapılarıyla oldukça ünlüdür.

Odessa;  Tam bir liman şehri olması sebebiyle birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Odessa cıvıl cıvıl caddeleri ile ve ışıltılı sokaklarıyla hayat dolu bir şehirdir. Odessa da gezilecek birçok tarihi alan bulunmaktadır. Osmanlı döneminde ise Osmanlının bir eyaleti olan Odeesa nın ismin HACI BEY dir. En ünlü sokağında bulunan Potemkin merdivenleri şehrin simgesi haline gelmiştir. Odessa ya Türkiye den birçok gezi ve tur düzenlenmektedir. Tur şirketleri tarafından kalacak yer ve gezilecek yerler listelerini sizler için düzenlemekte ve keyifli zaman geçirmenizi sağlamaktadır.

Kharkiv; Tam anlamıyla bir üniversiteler şehri diyebileceğimiz bir şehirdir. Üniversitelerin yoğunluğu ile birçok kültürü içinde barınmaktadır. KİEV den sonra en büyük ikinci şehir olan Kharkiv dir.  Kharkiv hem Endüstri alanında hem de üniversite alanında gelişmiş bir şehirdir, ilk Endüstri alanını Savunma makine sanayisi alanında bu şehirde kurulan fabrikalarla başlamıştır. Turistik anlamda gece hayatı ile ünlü olan Kharkiv birçok ziyaretçinin uğrak mekânıdır. Türkiye de ki tur şirketlerinin de gezilecek yerler listesinde yer alan ve genelde gençlere hitap eden bir şehirdir.

Yukarıdaki belirttiğim yerlerin hepsi tam anlamıyla Avrupa şehir dokusunu içinde barındıran ziyaretçilerinde merak uyandıran ve en çok turist çeken şehirlerdir. Türkiye de tur şirketlerinin düzenlemiş olduğu turlar dada gezilecek yerler listesinde yer alan şehirler tam anlamıyla aklınızda kalacak yerlerdir.  Türkiye den Ukrayna ya birçok tur şirketi tarafından tur düzenlenmekte ve çok ucuz bir şekilde sizleri yurt dışı seyahatleri ile buluşturmaktadır. Ukrayna’nın Türkiye den bu kadar çok talep edilmesinin sebeplerinden biride vize sorununun olmamasıdır. Devletlerarası anlaşma ile vize sonunun kalkmış olduğu ülkede 90 günden fazla kalamamaktasınız. Cezai işlemler ve De port olasılığınız 90 günü geçtikten sonra yakalanmanız sonucunda başınıza gelecek kötü bir olaydır. Ukrayna da Türk parasının değerli olması sebebi işle konaklama yemek ve içme, alkol ve eğlence merkezlerinde harcamış olduğunuz fiyatlar sizleri kesinlikle gülümsetecek fiyatlardır. Ukrayna ya kesinlikle toplu bir şekilde tur şirketleriyle gitmenizi öneririm dil bilmiyorsanız Hava alanlarında pasaport kontrol uygulamalarında maalesef dil bilmediğiniz için ülkenize geri gönderilme oranınız çok yüksektir. Bütün bu bilgiler ışığında Ukrayna’ya tur planlaması yaparken iyi bir araştırmanın yapılmasının gerekli olduğu gerçeği gün yüzüne çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir