Ukrayna Tatil

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna Tatil olarak bugün size Ukrayna gece hayatı ile ilgili bilgiler vereceğim. Ukrayna gece hayatı, Ukrayna hakkında en çok merak edilen şeylerin başında Ukrayna gece hayatı geliyor. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada nam salmıştır. Gideceğiniz tüm ülkelerde Ukrayna güzelleri ve Ukrayna gece hayatı övülecektir. Bu da sizde Ukrayna turu yapma isteği uyandırmaktadır. Yazımızda Ukrayna gece kulüpleri hakkında konuşacağız.

İlk başta Ukrayna şehirlerinden bahsetmek gerekiyorsa üç büyük şehrinden Lviv biraz sakin bir şeir. Odessa ise özellikle yaz aylarında bizdeki Bodrum’u aratmaz. Kiev ise İstanbul gibidir. Bunları bilerek giderseniz Ukrayna gezisi daha eğlenceli olabiir.

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatının bu denli merak edilme sebebi bence kızları değil. Ukrayna çok ucuz bir şehir. Bu da daha ekonomik bir tatil yapmamızı sağlıyor.

Ukrayna’da Gece Hayatı için Hangi Şehirlere Gidilir?

Özel olarak bir şehir belirtmek yanlış olur. Her şehrinde Ukrayna gece hayatını eğlenceli bir biçimde yaşayabilirsiniz. Tabi sınırları aşmayacak şekilde.

Ukrayna Para Birimi Nedir?

Ukrayna para birimi nedir ve Ukrayna ucuz mu gibi sorulara cevap verecek olursak üstte de bahsettiğim gibi Ukrayna Tatili çok ucuz. Çünkü bizdeki 1 TL onların 7 Grivna’sı ediyor. Yani paramız 7 kat daha değerli. Ancak fiyatlar Türkiye’deki gibidir.

Ukrayna Vize İstiyor mu?

Ukrayna Tatili yapacak kişilerin aklındaki en önemli sorulardan biri de Ukrayna vize istiyor mu. 2 sene önce alınan bir karar ile Ukrayna’ya vize kalktı. T.C. kimliğinizi yenilettiğiniz dahilinde Ukrayna’ya vizesiz giriş yapabiliyorsunuz. Pasaportunuz dahi olmadan Ukrayna gece hayatına katılabilir, Ukrayna tatil fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Ukrayna Fiyatları Nasıl?

1 TL 7 grivna yaptığı bir yerde parasal olarak çok bir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Günlük otel fiyatları 30 ile 50 TL arasında. Yiyecek içecek ise ülkemize göre çok çok ucuza. Ukrayna geceleri de bütçenizi zorlamayacaktır. Bir paket sigara 20 grivna yani 3 TL’dir. Büyük bir steak ve bir bardak bira 10 grivna yani 20 TL civarı yapmaktadır.

Ukrayna Lviv Gece Hayatı

Lviv gece hayatı hakkında bilgi verecek olursak ilk önce şu soruyu cevaplayalım Ukrayna kızları güzel mi? Bir ülkenin en çok kadınları övülüyorsa bundan şüphe bile etmemelisiniz. Gidince görürsünüz :p

Lviv’in %85’inin kadın olduğu bilgisi yalan. Her yerde Türk görmeniz mümkün. Lviv gece mekanlarndan basedlim:

Rafinad People Lviv

İlk bahsedeğimiz mekân burası. Hem gece kulübü hem restaurant hem de strip club. Girişte 50 Grivna ödüyorsunuz. Alkol fiyatları da 50-200 Grivna arasında değişmekte. Tabi strip club’a girmek için bi 50 Grivna daha ödüyorsunuz bunu da not düşelim.

Fashion Club Lviv

Bir diğer Lviv gece kulübü de burası. Yine oldukça ucuz Ukrayna gece kulüplerinden biri. Şehrin en lüks kulübü diyebiliriz. Giyim kuşamınıza dikkat etmelisiniz,içeri girerken bunu fark edeceksiniz zaten.

Ukrayna, kıbrıs gece hayatına göre üst düzey güzellikler sağlamaktadır.

Ukrayna Odessa Gece Hayatı

Odessa Ukrayna gece hayatı bizdeki Bodrum’un gece hayatına çok benzer. Ukrayna yazlık şehirlerinden biri Odessa. Sahil kısmında bulunan yan yana gece kulüpleri havuz partisi havası katıyor.

Bütün mekânlar genelde hıncahınç doludur ve insanlar sabaha kadar eğlenirler. Odessa’da gidilebilecek gece kulüpleri genelde Arcadia bölgesindedir. Odessa Gece Kulüpleri; İviza Beach Club, Itaka, Palladium, Bono Beach Clupen meşhur Odessa gece kulüpleridir.

Ukrayna Kiev Gece Hayatı

Kiev, Ukrayna’nın en çok ilgi çeken şehirlerinden biri. Kiev gece hayatından bahsetmeden şehirden de bahsetmek gerekir. Yemyeşil bir şehir olan Kiev’i gezmeden ayrılmayın derim. Kiev gece hayatı için ise Vodka Bar, Deluxe Bar, Caribbean Club ve Sky Bar önerilebilir.

Ukrayna’nın en meşhur gece kulübü Vodka Bar’dır. Özgürlük meydanında bulunan Vodka Bar’da gece 12’den sonra tıklım tıklım olmaya başlar. Fiyatlar, Türkiye’ye göre %50 daha uygundur.

Ukrayna Gece Hayatı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ukrayna gece hayatı ile ilgili olarak ilk başta arkadaşlık sitelerine güvenmeyin. Özellikle Omega Ukrayna hakkında dikkatli olmanızı öneririm. Ukrayna genelevlerinde de kandırılma veya dolandırma gibi durumlar mevcuttur.

Ukrayna Gezilecek Yerler

Ukrayna gece hayatı önemli olsa da bir diğer önemli konu Ukrayna gezilecek yerler. Her şey bir kenara Ukrayna yemyeşil bir coğrafyaya sahiptir. Ukrayna Klevan şehrindeki aşk tüneli görülmesi gereken yerlerden biridir.

Toplu taşıma olarak Ukrayna çok rahattır. Otobüs, uçak tren Ukrayna’daki en önemli ulaşım kaynaklarındandır. Tavsiye olarak karayolu ile gezmenizi öneririm.

Ukraya Ucuz Uçak Bileti Bulmak

Ukrayna maddi açıdan sizi zorlamayacak olsa da, Ukrayna gece hayatı için daha çok para ayırmak isteyen Ukrayna Tatil okurlarımız için Ucuz Uçak Bileti Bulmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ukrayna Schengen İstiyor mu?

Vize bile istemeyen bu ülke için Schengen’e de ihtiyacınız yok. Ancak Ukrayna sonrası Schengen gereken bir ülke gezecekseniz Ukrayna Tatil olarak hazırladığımız En kolay Schengen veren ülkeler yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir