Ukrayna Seyahat Rehberi

Ukrayna’da Otel Fiyatları

Ukrayna’da Otel Fiyatları, Bir Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna’yı gezip görmek isteyenler için, turistik mekânları biraz ifade ettikten sonra oteller ile alakalı bilgileri yazımızda vermeye çalışacağız. Herkesin aklında güzel kadınları ile yer etmiş olan Ukrayna, aynı zamanda tarihi ve doğal güzellikleri ve tarihi, kültürel mirası ile de hatırlanmaya, gezilip görülmeye değer bir ülke. Bir Ukrayna gezisi ile ufkunuzu genişletebilir, çok keyifli günler geçirebilirsiniz. Entelektüellik, kültürel çeşitlilik ve sanatsal zenginlik bütün Ukrayna şehirlerinin dokusuna sinmiş, her gittiğiniz şehirde size bir şeyler öğretmektedir. Bir şehre girdiğiniz anda yeni bilgiler öğrenmeye başlıyor, çıktığınızda ise kocaman bir bilgi yükü ile o şehirden ayrılıyorsunuz.

Ukrayna’da Otel Fiyatları

Bu ülke içerisinde nadir olarak rastlanan bitki ve hayvan türlerine rastlayabileceğiniz gibi, hakkında efsaneler olan Optymistychna Mağarası gibi mağaraları da görebilirsiniz. En çok bilinen şehirleri ise Odessa, Kiev ve Lviv’dir. Kiev şehrini ele alalım. Ağaç kesmenin kesinlikle yasak olduğu bu şehirde ilginç bir mimari, çok sayıda doğal park ve bahçe ile karşılaşacaksınız. Oranın halkının festival ve etkinliklerinde buluşma noktası olan Özgürlük Meydanı ise oldukça muhteşem bir görünüme sahip. Meydan gezisinden sonra Aziz Sofya Katedrali’ne uğrayabilir ardından kentin giriş kapısı olan Golden Gate’e gidebilirsiniz.  Ve ardından Kiev Müzesi’ne gidip tarihi materyalleri görebilirsiniz. Şehrin belki de en önemli yapısı olan 2. Dünya Savaşı Müzesi’ne gidip insanlık tarihinin kısa bir tarihini gözlerinizle görebilirsiniz.

Diğer şehrimiz ise Odessa. Bu şehir bulunduğu konum itibariyle farklı kültürleri ağırlamış ve hep göz önünde bulunmuştur. Oldukça fazla bir kültürel çeşitlilik sağlayan bu liman kenti, Osmanlı döneminde Hacı Bey olarak isimlendirilmiş. Zamanında Rus egemenliğine girmesiyle birlikte Odessa ismini almıştır. İnsanların akın akın gittiği Deribasovskaya Caddesi, şehrin tam merkezinde bulunan Puşkin Müzesi, Devlet Opera Binası gibi yerler de gezilip görülmeden dönülmemesi gereken yerler arasındadır. Ve şehrin sembollerinden Potemkin Merdivenleri ve merdivenlerin bitmesiyle karşınıza çıkacak olan Duke De Richelieu Anıtı da gezilip görülmeye değer yerler arasındadır. Son olarak da dünya savaşı zamanında cephanelik olarak kullanılan yer altı şehirlerini gezmek de oldukça keyifli olacaktır.

Bir diğer güzel şehir ise Lviv. Dünya savaşı bittikten sonra Ukrayna’nın elde ettiği en iyi ödüllerden birisi bu şehirdir diyebiliriz. Ukrayna’dan önce birçok ülke tarafından ele geçirilmiş ve kullanılmıştır. Ne kadar başka başka ülkenin egemenliklerinde olsa da şuan UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Bu şehir genel de bir kültür başkenti olarak anılmakta müzeleri, katedralleri ve mezarlığıyla tarihi dokusunu gözler önüne sermektedir. Rynok Square’den bulunmakta olan müzeler gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Bunun yanı sıra Dormition Katedrali ve dünyaca ünlü birçok düşünür ve sanatçılarının mezarının bulunduğu Lychakiv Mezarlığı da gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Ukrayna ziyaretinizde gezilip görülecek yerleri biraz olsun ifade ettik. Uzun soluklu kalmayı düşünenler için kalacak yer oldukça önemli bir husustur. Bu bakımdan ülke içinde çok çeşitli kalite ve fiyatlarda oteller bulmak mümkündür. Kiev şehrinde en çok tercih edilen oteller Fairmont Grand Hotel, Alfavito Kyiv Hotel, Premier Palaca Hotel, President Hotel ve City Hotel olarak ifade edebiliriz. Bu oteller kaliteli olmalarının yanı sıra çok ucuz oteller değiller. Ama oldukça lüks ve kaliteliler. Bu otellerin fiyat aralığı ise 484 TL ile 1158 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin Alfavito 484 TL, President Hotel 539 TL ve Premier Palaca Otel 1158 TL’dir.

Daha ucuz otel isteniyorsa Kiev’de Art Hotel Bakkara gecelik ücreti 200 TL civarlarındadır. Bu otellerin hepsi de oldukça kalitelidir. Unutmayın Ukrayna’da hayat Türkiye’dekinden çok daha ucuz. Fiyatların çok ucuz olmasına bakmayın. Hepsi birbirinden kaliteli. Lviv şehri otellerini inceleyecek olursak bu şehirdeki oteller Kiev’e göre oldukça ucuzdur. Oldukça lüks otellerin bulunmasının yanı sıra cebinize daha uygun fiyatlı oteller bulmak daha kolaydır. 99 TL’den başlayan tek gecelik konaklama fiyatlarıyla karşılaşabildiğiniz gibi 998 TL’lere kadar bir ücretle de karşılaşabilirsiniz. Eğer internet üzerinden bir inceleme yaparsanız bu otellerin hepsinin oldukça konforlu ve lüks olduğunu görürsünüz. Urban Hotel 99 TL, Hotel Sonata 215 TL, Swiss Hotel 406 TL, Leotel Hotel 150 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir