Ukrayna Genel

Ukraynalı Kadınların Özellikleri

ukraynaya gitmek için 5 sebep

Ukraynalı Kadınların Özellikleri, İnsanlar, kenidlerine özgü karakterleri, fiziksel özelikleri, bakış açılari ile diğerlerinden seçilmektedir. Bunun yanı sıra, aynı topluma ait insanlar, genellikle genlerinin getirdiği bazı ortak özellikler de barındırırlar. Bu toplumlardan biri de Ukrayna toplumu daha da netleştirecek olursak Ukraynalı kadınlardır. Ukraynalı kadınlar, fiziksel ve kişisel özelliklerini içeren bazı olumlu niteliklere sahiptir. Tabii ki, Ukraynalı kadınları öğrenmenin en iyi yolu, Ukraynaya seyahat etmek ve onlarla bizzat tanışmaktır. Ama bu yazımızda onları detaylandırıp tarif edeceğiz.

Ukraynalı Kadınların Özellikleri

Ukraynalı kadınlar, çekici ve kadınsı kadınlar olarak dünyaca ünlüdür. Kadınlık onlar için çok önemlidir. Bunun için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya ve niteliklerini arttıran giysiler giymeye özen gösterirler. Hem özel hem de iş ortamlarında yüksek topuklu ayakkabılar giyerler. Saçları genellikle uzun ve bakımlı olan Ukraynalı kadınlar, sağlıklı beslendikleri için çekici bir beden yapısına sahiptirler.

Ukraynalı kadınlar mütevazi, güvenilir, samimi ve sıcak yürekli kişilikleri ile   olağanüstü karaktere sahiptirler. Bunun nedeni, Ukraynalı kadınların genellikle sevgi dolu bir aile ortamında iyi yetiştirilmeleridir. Ayrıca ailelerine yardım etmeleri ve erken yaşlardan bağımsız olmaları  onları yetenekli, sosyal bir kadın haline getiriyor. Kadınlar,  ekonomik ve politik olarak her alanda aktif olmanın onları daha da güçlendirdiğini düşünüyorlar.

Ukraynalı kadınlar, çoğu zaman doğal ve oldukça alçakgönüllü olmaları ile bilinen samimi insanlardır. Şaşırtıcı derecede güzel olsalar bile insanları görünüşlerine göre yargılamaz, o kişinin içsel niteliklerine daha fazla odaklanırlar. Bu özellikler onları akıllı, nazik bir iyi dinleyici haline getiriyor. Birçoğu eğitimlidir ve her zaman bilgilerini dolayısıyla kendilerini geliştirme çabası içerisindedir.

Tipik bir Ukraynalı kadının siyah kaş ve kahverengi gözleri olduğunu açıklayan bir klişe vardır. Ama pratikte bu klişe artık çok eski. Ukraynalı kadınlar, mavi, yeşil veya gri renkte olan gözleri  ve siyah saçları ile de farklılık gösteriyorlar.

Ukraynalı kadınlar, fiziksel özellikleri ve kökenlerine göre birkaç gruba ayrılırlar:

  • Alt Dnipro tipi: Neşeli doğaları ile bilinen esmer kadınlardır. Odesa, Mykolaiv, Kherson, Zaporizhia gibi Ukrayna’nın güney bölge kadınları çoğunlukla düz, koyu renkli saçlara ve dikdörtgen bir yüze sahiptirler. İskit-Sarmaçyalı kabilelerden ve Türk göçebelerden (Bulgarlar) görünümlerini miras alan güneyli kadınlar, daha neşeli, iyimser ve hayata karşı hep olumlu tutumları ile tanınırlar. Bazı psikologlar, deniz ve sıcak iklimin de kadınların bu özelliklerine etki ettiğini düşünüyorlar.
  • Tuna tipi: Avrupa kökenleri bulunan kadınlardır. Khmelnitsky, Vinnytsia ve kısmen Ternopil gibi bölgelerde yaşayan bu kadınların karakteristik özellikleri, uzun ve dar yüz, düz ve ince burun, daha açık saç rengi ve koyu renkli gözlerdir. Bu özelliklerini kadim, eski atalarından – Kelt ve Trakya kabilelerinden almışlardır.
  • Pollesky ve Volyn tipi: Kiev (kısmen), Volyn, Rivne, Zhytomyr, Lviv ve Ternopil (kısmen) gibi bölgelerin sakinleri, çoğunlukla sarı saç, mavi veya gri gözler ve orta boy gibi fiziksel özellikleri ile seçilirler. Bu kadınlar, genellikle duygusal, dinamik ve sakindirler.
  • Yukarı Dnipro tipi: Bu tip, Ukrayna için çok nadirdir ve sadece Repkinsky bölgesindeki Chernygivnin kuzeyinde karşılanabilir. Onlar için ayırt edici özellik, Ukrayna’da çok nadir olarak görülen hafif gözler ve saçlardır. Bu kadınlar oldukca sessiz ve neşelidirler.

 

  • Karpat tipi: Bu tip kadınlar, Ivano-Frankivsk, Chernivtsi, Lviv, Ternopol bölgelerine has özelliklere sahiptirler. Görünümleri tipik Ukraynalı kadınlardan farklıdır: kısa boy, yuvarlak şekilli kafa, dar uzun yüz, düz alın ve dışbükey burun gibi fiziksel özelliklere sahiptirler.Saçları ve göz renkleri siyahtır. Karpat kadınları sabırlı, temkinli ve inatçı yapıları ile bilinirler.

Ukraynalı kadınlar, kendi kültürlerine bağlı kadınlardır. Kültürlerini unutmazlar ve severler. Aynı zamanda feminist aktivitelerden uzak durmazlar ve kendilerini erkeklerle eşit derecede görürler. Ukraynalı kadınlar, geleneksel bir tarzda yetiştirildikleri için kadınsı rollerini bir ilişki veya evlilik içinde sevgi ve bağlılıkla yerine getirmektedirler. Din ayrıca Ukrayna kültüründe önemli bir rol oynar; kadınlar  dini değerler  ve ahlak anlayışı aşılanarak büyüyen Ukraynalı kadınlar, eşlerine karşı çok saygılı ve sadıktır. Böylelikle, bu ahlak ve değerleri ilişkiler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ukraynalı kadınlar, eşleri tarafından da saygı görürler, birbirlerine  hem iyi hem de kötü zamanlarda  destek olurlar. Eşlerinin  onlara sevgiyle ve saygılı davranması durumunda, ilişkilerini en iyi şekilde yaşarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir